Velké Nepodřice v jižních Čechách

Objevujte krásy jižních Čech

Malebná jihočeská vesnice Velké Nepodřice se nachází 4 km od Písku, hodinu cesty z Prahy. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1360. Návesní kaple je zasvěcena Zvěstování Panny Marie a je z 1. poloviny 18. století. Ačkoliv jsou Nepodřice vzdálené od Písku opravdu jen kousek, je rozdíl mezi městem a vesnicí viditelný na každém kroku. Lesy, louky a klid od ruchu velkoměsta vám budou k dispozici u nás na Ořechově dvoře.

Aktivity v okolí

Cykloturistika

Jihočeský Písek je sám o sobě natolik krásný, že by byla škoda ho nepoznat ze sedla Vašeho kola. Je zde nespočet cylistických tras vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak pro náruživé cyklisty. Z Velkých Nepodřic se můžete vydat jak do Písku, tak do Kestřan, Putimy či nedaleké Dobevi.

Pěší turistika

Velké Nepodřice nabízí svojí nadmořskou výškou 430 metrů nad mořem příjemné procházky jak pro rodiny s dětmi, tak pro romantiky. Ať se vydáte na sever, jih, východ či západ, vždy dojdete do míst, které vás uchvátí svou panenskou přírodou a klidem od velkoměsta.

Návštěva hradů a zámků

Orlík, Březnice, Blatná, Lnáře – zámky jako “na Loáře” – 4 nádherné zámky zrcadlící se ve vodní hladině. Hluboká, zámek Mitrowitz, Kratochvíle, Strakonice, tvrz Kestřany to je jen krátký přehled toho, kam můžete z Ořechového Dvora vyrazit na výlet. Velké Nepodřice jsou svojí polohou ideálním místem pro výlety za historickými objekty jižních Čech.

Fotogalerie okolí Velkých Nepodřic